Nieuwsbrief Ooijen-Wanssum nr. 6

 

Nieuwsbrief Ooijen-Wanssum april 2010

Dit is de zesde nieuwsbrief Ooijen-Wanssum. Met deze nieuwsbrief houden wij u op hoogte van de laatste ontwikkelingen rondom de Gebiedsontwikkeling Ooijen-Wanssum.

Inspraak Gebiedsplan afgerond

Tijdens de laatste stuurgroepvergadering is de inspraakronde formeel afgerond. Inspraak op het gebiedsplan vond plaats van 8 oktober t/m 3 november 2009. Op de inspraakavonden op 8 en 22 oktober 2009 kwamen in totaal 310 bezoekers. Daarnaast ontving het projectbureau 67 inspraakreacties per post en email. De schriftelijke inspraakreacties zijn beantwoord in een persoonlijke brief. De mondelinge en schriftelijke inspraakreacties zijn samen met de antwoorden in de Reactienota Ontwerp-Gebiedsplan Ooijen-Wanssum vervat. Ook de verslagen van de inspraakavonden zijn op onze website te vinden.

Aanpassingen Gebiedsplan

Tijdens de inspraakperiode bleek dat het gebiedsplan op relatief veel draagvlak kan rekenen. Het gebiedsplan is dan ook met een beperkt aantal wijzigingen door de stuurgroep vastgesteld. De opmerkingen en bezwaren zijn waar mogelijk in het definitieve gebiedsplan opgenomen. Belangrijke onderwerpen waren de rondweg, nieuwe dijken en de hoogwatergeul Wanssum. Met een aantal wijzigingen in het ontwerp-tracé van de rondweg kon tegemoet gekomen worden aan bezwaren over bereikbaarheid en hinder als gevolg van het nieuwe wegtracé. De diverse reacties over de toekomstige bescherming en de aanleg van nieuwe dijken konden in deze fase alleen nog maar in grote lijnen worden beantwoord. Besloten is om in het definitieve Gebiedsplan de verantwoordelijkheid voor gecompliceerde beveiligingsvraagstukken nadrukkelijker bij de overheden te leggen. De zorgen van burgers over hinder, verlies aan uitzicht en functies als gevolg van de toekomstige hogere dijken worden in een volgende fase in een dijkverbeteringsplan meegenomen.

Hoogwatergeul Wanssum

De hoogwatergeul Wanssum leidde tot inspraakreacties van eigenaren van vakantie- en woonhuizen, horeca en grond in dit gebied. In reactie daarop worden de mogelijkheden onderzocht voor een alternatief ontwerp voor de hoogwatergeul. Daarom heeft de stuurgroep besloten om de grenzen van het plangebied bij de hoogwatergeul Wanssum te vergroten zodat er in ieder geval ruimte is voor een alternatief ontwerp. Hierbij is afgesproken dat een eventueel alternatief per saldo geen groter verlies aan landbouwgrond mag opleveren.

Vervolg

Het Gebiedsplan is met een beperkt aantal aanpassingen vastgesteld door de stuurgroep. De stuurgroep heeft besloten tot een aantal vervolgstappen. Zo wordt de verdere planologische uitwerking van het Gebiedsplan voorbereid. Nagegaan wordt in welke volgorde en met welke mogelijke fasering het Gebiedsplan het meest kosteneffectief kan worden uitgevoerd. Ook wordt de interesse van marktpartijen voor uitvoering van (delen van) het project verkend. Tijdens de inspraak aangekaarte onderzoeken, waaronder een cultuurhistorische studie, zullen de komende tijd worden uitgevoerd.

2010 - Dienst Landelijk Gebied
Projectbureau Ooijen-Wanssum
E-mail: info@ooijen-wanssum.nl
Tel.: 0478-853888



Disclaimer

Deze nieuwsbrief wordt met zorg geredigeerd. Dienst Landelijk Gebied kan echter niet instaan voor de feitelijke juistheid van bijdragen. Dienst Landelijk Gebied kan ook geen aansprakelijkheid accepteren voor enige schade die resulteert uit de bijdragen op de website.